Contabil senior – firmă de contabilitate și consultanță

Sunt în căutarea unui Contabil Senior  pentru a se alătura echipei din cadrul unei firme de contabilitate din București.

Responsabilități:

  • Gestionarea și înregistrarea corectă a tranzacțiilor financiare ale clienților noștri
  • Elaborarea și prezentarea rapoartelor financiare periodice
  • Monitorizarea și reconcilierea conturilor financiare
  • Asigurarea respectării legislației fiscale și a standardelor contabile
  • Colaborarea strânsă cu clienții pentru a oferi consultanță financiară și soluții personalizate
  • Supravegherea și coordonarea echipei de contabili juniori

Cerințe:

  • Diplomă de licență în contabilitate sau domeniu similar
  • Experiență relevantă de minim 5 ani într-o poziție similară
  • Cunoașterea profundă a legislației fiscale și a standardelor contabile
  • Abilități excelente de analiză financiară și interpretare a datelor
  • Experiență în utilizarea software-urilor de contabilitate și a instrumentelor Microsoft Office
  • Abilități de comunicare și relaționare excelente
  • Atenție la detalii și capacitatea de a respecta termenele limită

Beneficii:

  • Abonament medical
  • Mediu de lucru profesionist și stimulant, cu o echipă dedicată și experimentată
  • Posibilitatea de a-ți dezvolta abilitățile și cunoștințele într-un domeniu în continuă evoluție
  • Tichete de masă, tichete cadou + salariu 6000-7000 lei net

Detalii

  • Tip : full time
  • Locatie : Bucuresti

Dincolo de CV sau profil profesional este omul. Îmi face placere să caut candidați, să le descopar talentele, competențele, iar când plasez candidatul potrivit în rolul potrivit și există acea compatibilitate, eu sunt foarte fericită.

Contact

Bucuresti, Romania
Telefon: 0745139925

Social media